ПОДІЛ КОМПЕТЕНЦІЇ АДМІНІСТРАТИВНИХ ТА ЗАГАЛЬНИХ СУДІВ В УКРАЇНІ
Анотація
Як відомо, Конституцією України закріплено положення, згідно з яким, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у дер-жаві (ч. 2 ст. 124). У КАС України встановлено, що «юрисдикція адміністра-тивних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення» (ч. 2 ст. 4 КАС України). На сьогодні, коли завершується етап фактичного створення адміністратив-них судів та за умов, коли вже реально діє Кодекс адміністративного судочин-ства України, одним з найгостріших стає питання розмежування компетенції вказаних судів із судами інших судових юрисдикцій, що привертає увагу таких дослідників, як В. Дурнєв, Г. Рижков, Ю. Педько, А. Зєлєнцов, В. Ніколаєнко, Г. Літвинова, С. Ребриста, І. Коліушко, Р. Куйбіда, та багатьох інших. Зупини-мось детальніше на проблемі розмежування компетенції між адміністратив-ними судами та загальними судами, що постає у декількох аспектах.
Посилання
2. Рижков Г. Адміністративна юстиція як елемент правової культури суспільства // Право та культура: теорія і практика: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф., Київ, 15-16 травня 1997 р. / За ред. Ю. С. Шемшученка та ін. — К., 1997.
3. Педько Ю. С. Становлення адміністративної юстиції в Україні: Монографія. — К.: Ін-т дер-жави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2003. — 208 с.
4. Зеленцов А. Б. Контроль за деятельностью исполнительной власти в зарубежных странах: Учеб. пособие. — М.: Изд-во РУДН, 2002. — 190 с.
5. Про деякі питання, що виникають під час розгляду судами України скарг на постанови органів дізнання, слідчого, прокурора про порушення кримінальної справи: Постанова Пленуму Верхов-ного Суду України від 11 лютого 2005 р. // Вісник Верховного Суду України. — 2005. — No 2.