ДЕЯКІ ПРОБЛЕМИ ПОБУДОВИ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ САНКЦІЙ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

  • Н. А. Орловська
Ключові слова: кримінально-правові санкції

Анотація

Етап інституціональної трансформації викликає необхідність консолідації, згуртування суспільних сил для забезпечення прогресивного розвитку з мінімальними витратами часу й засобів. Одним зі способів такої консолідації виступає, як дивно це не здавалося б на перший погляд, кримінальний закон. Якщо про загальнопревентивну й спеціально превентивну функції кримі-нального закону як такого вчені розмірковують досить давно, то питання про його консолідуюче значення, особливо в контексті вироблення та закріплення засад морального протистояння злочинності, на наш погляд, не знайшло по-вною мірою свого відбиття в спеціальних роботах та одностайного розв'язання.

Посилання

1. Хохряков Г. Ф. Криминология: Учебник / Отв. ред. В. Н. Кудрявцев. — М.: Юристъ, 1999.
2. Гилинский Я. И. Криминология. — С.Пб.: Питер, 2002.
3. Фролова О. Г. Злочинність і система кримінальних покарань (соціальні, правові та криміно-логічні проблеми й шляхи їх вирішення за допомогою логіко-математичних методів): Навч. посіб. — К.: АртЕк, 1997.
4. Никулин С. И. Этико-нравственный аспект совершенствования уголовного законодательства // Современные тенденции развития уголовной политики и уголовного законодательства / Ин-т государства и права РАН. — М., 1994.
5. Осипов П. П. Теоретические основы построения и применения уголовно-правовых санкций: (аксиологические аспекты). — Ленинград: Изд-во ЛГУ, 1976.
6. Игнатов А. Н. Совершенствование уголовных санкций как средство повышения эффективнос-ти исполнения наказания в виде лишения свободы // Комплексная разработка проблем ис-полнения наказания. — М., 1979.
Опубліковано
2020-09-14