ПОЛІТИЧНІ КОНФЛІКТИ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ШЛЯХИ РЕГУЛЮВАННЯ

  • М. В. Тельник
Ключові слова: політичні конфлікти

Анотація

У вітчизняній науці довгий час домінувала точка зору, що державна влада та політика призначені для пошуку балансу інтересів, який повністю ліквідує конфлікт. Вважалося, що конфлікти є тимчасовими та плинними, а у владних структурах вони взагалі не повинні мати місця, що є основним гарантом ста-більного розвитку суспільної системи. Але сучасна історична реальність пока-зує, що конфлікти, які набули розвитку у пострадянському суспільстві, є про-явом та наслідком серйозних суперечностей, що не отримували свого вирі-шення в межах системи, яка існувала того часу. Причому всі ці політичні конфлікти є різноманітними за суттю та змістом. Всі вони, хоча і є взаємопов'я-заними, не випливають один з одного автоматично, а відрізняються за суб'єкта-ми творення, за своїми масштабами та глибиною.

Посилання

1. Политология: Учебник / Под ред. В. А. Ачкасова, В. А. Гуторова. — М.: Юрайт-Издат, 2006.
2. Політологія: Підручник / За заг. ред. В. Г. Кремень, М. I. Горлача. — X.: Єдиноріг, 2002.
3. Пугачев В. П., Соловьев А. И. Введение в политологию: Учеб. для студ. высш. учеб. завед. — 3-е изд., перераб. и доп. — М.: Аспект Пресс, 1999.
4. Москаленко Е. М. Конфликт и консенсус в современном обществе // Актуальні проблеми політики: Зб. наук. пр. — О., 1999. — Вип. 6-7.
5. Ковальова Н. Сучасна конфліктологічна теорія та специфіка соціальних конфліктів в Україні // Актуальні проблеми політики: Зб. наук. пр. — О., 1999. — Вип. 6-7.
Опубліковано
2020-09-03