ДО ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ ТА ОХОРОНИ ТЕРИТОРІЙ ТА ОБ'ЄКТІВ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

  • А. І. Черемнова
Ключові слова: терыторыъ, охорона

Анотація

Сьогодні у світової спільноти немає важливішої проблеми ані за своєю зна-чущістю, ані за масштабами, ніж проблема сталого розвитку і охорона природи, які породжені самою людиною в процесі розвитку цивілізації. Складна еколого-економічна ситуація в Україні призвела до того, що Верхов-на Рада оголосила територію нашої держави зоною екологічного лиха. Це є наслідком радіаційного забруднення великих територій, пов'язаного з Чорно-бильською катастрофою, диспропорції в розміщенні продуктивних сил, яка існу-вала протягом багатьох десятиліть. Екстенсивний характер природокористу-вання та ресурсоспоживання призвів до значного руйнування усталеного довкілля та значною мірою позначився на генофонді природи України. В перспективі екологічна ситуація може ще більш ускладнитися тим, що збільшення обсягів виробництва відбуватиметься в умовах недостатньої кількості очисних споруд і установок природоохоронного призначення, а також у звязку із значним фізич-ним та технологічним зношенням основних виробничих фондів. Сьогоднішній стан навколишнього природного середовища вимагає вжиття термінових заходів по забезпеченню якості довкілля та по збереженню і охороні типових та уні-кальних природних комплексів та територій.

Посилання

1. Національна доповідь України про гармонізацію життєдіяльності суспільства у навколишньому природному середовищі: Спец. вид. до 5-ї Всеєвр. конф. міністрів навколишнього середо-вища «Довкілля для Європи». — К., 2003.
2. Закон України «Про загальнодержавну програму формування національної екологічної ме-режі України на 2000-2015 роки» від 21 вересня 2000 року.
3. Закон України «Про природно-заповідний фонд України» від 16 червня 1992 року (з наступ-ними змінами та доповненнями).
4. Закон України «Про екологічну мережу України» від 24 червня 2004 року.
Опубліковано
2020-08-11