СТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ НЕДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УКРАЇНІ

  • В. О. Поліщук

Анотація

днорівнева солідарна система пенсійного забезпечення склалася в Україні історично і тривалий час в цілому задовільняла потреби суспільства. Проте в умовах розвитку ринкових відносин та на тлі об'єктивного процесу старіння населення така система не спроможна ефективно виконувати покладені на неї соціально-економічні завдання: - запобігання бідності серед осіб похилого віку; - забезпечення адекватним рівнем доходів після виходу на пенсію, що передбачає створення сприятливих умов для перерозподілу населенням части-ни своїх доходів з періоду активної економічної діяльності на період старості шляхом заощаджень та забезпечує захист проти ризиків (політичних, фінансо-вого ринку, демографічного, невизначеності життєвого циклу); - сприяння економічному зростанню суспільства та держави.

Посилання

1. МакТаггард Г. Корпоративні та професійні програми добровільного пенсійного забезпечення/ / Україна: аспекти праці. — 2001. — № 2. — Ст. 30-32.
2. Вінер М., Нечай А., Яценко В. Як розробити дійову систему недержавного пенсійного забезпечення в Україні //www.pension.kiev.ua.
3. Нечай А. За что отвечает администратор? Ответственность в системе НПО / / Финансовыеуслуги. — 2004. — № 6. — Ст. 17-20.
4. Яценко В., Вінер М. Як створити трирівневу пенсійну систему в Україні //www.pension.kiev.ua.
5. Деякі питання утворення недержавного пенсійного фонду працівників бюджетних установ:Постанова Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 р. № 1247 //www.rada.gov.ua.
6. Про недержавне пенсійне забезпечення: Закон України від 9 липня 2003 р. № 1057^1 //Відомості Верховної Ради України. — 2003. — № 47. — Ст. 372.
Опубліковано
2020-08-11