ВІД ТИПІВ ПОЛІТИЧНИХ СИСТЕМ ТА ЇХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДО АНАЛІЗУ ДЕРЖАВИ ТА ЇЇ ІНСТИТУТІВ

  • Ю. М. Оборотов
Ключові слова: аналіз держави, політична система

Анотація

На жаль, дотепер питання генези держави, її організації і функціонування розглядається відокремлено від того політичного поля, на якому тільки й ви-ростає державна влада, діють державні інститути, складається їх ефективне і неефективне буття. Навіть у державотворчих дослідженнях, присвячених су-часній державі, держава розглядається, по суті, тільки як інституціональне ут-ворення й одна зі складових політичної системи суспільства. При цьому мова йде винятково про визначальну роль держави у впливі на всі компоненти полі-тичної системи і зовсім не розглядається вплив політичної системи як поля буття держави на її існування [1]. У цьому зв'язку має принципове значення зміна підходу до аналізу держави шляхом використання напрацювань з пи-тань становлення, трансформації і типологізації політичних систем. Одне із сучасних трактувань політичних систем та їх трансформації [2], що одержало визнання за глибину компаративістського (порівняльного) аналізу політичних систем, які діяли і діють, може бути використане для поглиблення уявлень про існування і трансформацію держави та її інститутів.

Посилання

1. Чиркин В. Е. Современное государство. — М.: Междунар. отношения, 2001. — С. 312-315.
2. Чарльз Ф. Эндрейн. Сравнительный анализ политических систем. Эффективность осуществления политического курса и социального преобразования. — М.: Информ-М; Весь Мир, 2000.— 320 с.
3. Общая теория государства и права. Т. 1. Общая теория государства / Отв. ред. Д. А. Керимов,В. С. Петров. — Л.: Изд-во Ленинград. ун-та, 1988. — С. 78-141.
Опубліковано
2020-08-07