ПРИНЦИП РІВНОСТІ ВСІХ ПЕРЕД ЗАКОНОМ ТА СУДОМ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ
Анотація
Інтеграція України в систему міжнародних пактів та конвенцій по правам людини й особливо вступ до Ради Європи забов'язує її привести своє законодавство у відповідність з міжнародними та європейськими стандартами в галузі прав людини. Це, перш за все, стосується як кримінального так й кримінально-процесуального законодавства України, оскільки саме ці галузі нашого законодавства, й особливо практика їх застосування, відмічені більшістю порушень й недотриманням багатьох стандартів, які закріплені на міжнародному та європейському рівнях. Орієнтація на Раду Європи пояснюється саме тим, що ця організація за загальним визнанням вважається найбільш авторитетною завдяки ефективній системі контрольних механизмів, які забезпечують захист прав людини, закріплених в Європейській конвенції 1950 р. Усі особи — як
громадяни, так і негромадяни, які знаходяться на території держави — члена Ради Європи, мають право на те, щоб з ними поводилися у відповідності до стандартів, визначених Конвенцією. У випадку порушення цих прав будь-яка особа в Україні може звернутися зі скаргою в Європейську Комісію або Європейський Суд з прав людини.
Посилання
2. Якуб М. Л. Процессуальная форма в советском уголовном судопроизводстве. — М, 1981. —С. 70.
3. Кримінальний процес України: Підруч. для студ. юрид. спец. вищ. закладів освіти / Ю. М. Грошевий, Т. М. Мірошніченко та ін. — Х.: Право, 2000. — С. 53-75.
4. Уголовный процесс: Учебник / Под общ. ред. П. А. Лупинской. — М., 1995. — С. 94.
5. Уголовно-процессуальное право / Под общ. ред. П. А. Лупинской. — М., 1997. — С. 98.
6. Уголовный процесс: Общая часть: Учебник / Под общ. ред. В. П. Божьева. — М., 1997. — С. 56.7. Уголовный процесс: Учебник / Под ред. К. Ф. Гуценко. — М., 1996. — С. 53.
8. Химичева Г. П., Ульянова Л. Т. Конституция РФ и вопросы уголовного процесса: Лекция. —М., 1995. — С. 8.