ФАКТОР ПРАВОЗАСТОСОВЧОГО ОРГАНУ І ФІНАНСОВІ САНКЦІЇ

  • Р. А. Усенко

Анотація

Дослідження ефективності фінансових санкцій (штраф і пеня, що застосовуються до юридичних осіб в адміністративному порядку) потребує уваги юридичної науки з огляду на реформування і систематизацію адміністративно-деліктного законодавства. Вивчення факторів, що впливають на ефективність адміністративних санкцій, вже привертало увагу цілого ряду науковців: І. І. Веремєєнка, Г. Г. Курагіна, Л. Л. Попова, А. П. Шергіна та інших. На нашу думку, слід погодитись із запропонованим використанням системного підходу у досліджені вказаного питання. Системний підхід, що втілює ідею всезагального зв’язку явищ, взаємодію різних процесів, при застосуванні до системи адміністративно-деліктних відносин виявляє її цілісний характер, доцільність і взаємозв’язок, взаємовплив складових правовідносин, механізм функціонування, розвитку та ефективності всієї системи і кожного з її елементів

Посилання

1. Коваль В. Л. Административно-деликтное отношение. — К., 1979. — Ст. 61.
2. Курагин В. В., Попов Л. Л. Факторы эффективности административно-правовых санкций //Правоведение. — 1974. — № 4. — Ст. 40–42.
3. Высоцкий М. А. О шведском опыте налогового администрирования // Налоговый вестник. — 2002. — № 1. — Ст. 124.
4. Аверьянов В. Б. Аппарат государственного управления: содержание деятельности и организационные структуры. — К., 1990. — Ст. 22.
Опубліковано
2020-07-21