ОКРЕМІ ПРОБЛЕМИ ЗАКОНОДАВЧОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПРОЦЕДУРИ
Анотація
Сучасний стан розвитку адміністративного законодавства в Україні характеризується спрямованістю на захист прав та законних інтересів людини у її відносинах з державою. Виняткове місце у цій сфері належатиме загальному закону про адміністративну процедуру. Сьогодні проект такого закону під назвою “Адміністративно-процедурний кодекс України” підготовлений робочою групою Міністерства юстиції України, обговорюється в наукових та громадських колах. Необхідність такого законодавчого акта є беззаперечною, адже його предметом має бути регулювання процесуального аспекту відносин органів виконавчої влади та місцевого самоврядування (далі — адміністративні органи) з фізичними та юридичними особами (далі — приватні особи). Як відомо, дотепер більшість з цих відносин або не регулюються взагалі, або регулюються підзаконними нормативним актами. Про ідеологічну застарілість, а також регулятивну обмеженість чинного Закону України “Про звернення громадян” також достатньо
сказано . Зрештою, щоб вирівняти в процесуальному статусі фізичних та юридичних осіб, так само необхідно прийняти якісно нове законодавство.
Посилання
право / За заг. ред. В. Б. Авер’янова. — К.: Видавничий Дім “Ін-Юре”, 2002. — С. 147–155.
2. Зеленцов А. Б. Контроль за деятельностью исполнительной власти в зарубежных странах: Учебное пособие. — М.: Изд-во РУДН, 2002.
— 190 с. — С. 23–24.